Yapbiweb | Web Site Tasarım | Google Reklam | Seo Hizmeti | E Ticaret Sitesi | Kurumsal Web Site Tasarımı | Sakarya Web Site | Sakarya Google Reklam | Sakarya site tasarım | Sakarya e ticaret sitesi |
636
post-template-default,single,single-post,postid-636,single-format-standard,theme-bridge,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1200,columns-4,qode-theme-ver-16.8,qode-theme-bridge,qode_advanced_footer_responsive_1000,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive
 

GOOGLE REKLAMLARI NEDİR? NE İŞE YARAR

GOOGLE REKLAMLARI NEDİR? NE İŞE YARAR

Google dünyanın en büyük arama motoru. Google sunduğu reklam ve tanıtım çözümleri ile işletmenizin internette görünür olmasına, müşterilerinizin size daha hızlı ulaşarak satışlarınızı arttırmanıza olanak sağlıyor.

Google reklamları genel olarak 4’e ayrılmıştır:
Arama Ağı Reklamları

Görüntülü Reklamlar

Uygulama Reklamları

Video Reklam

Arama Ağı Reklamları
Dünyanın en ünlü ve lider arama motoru olan Google firmasının internet ortamında Google Google Ads olarak bilinen reklam modeli kişi yada kurumların web sayfalarını arama sonuçlarında üst sıralara çıkarmasını sağlamaktadır.Kullanıcılar sunduğunuz ürün ve hizmetleri aradığında, Arama Ağı reklamlarınız Google arama sonuçlarının yanında gösterilir. Yalnızca kullanıcılar web sitenizi ziyaret etmek veya işletmenizi telefonla aramak için reklamı tıkladığında ödeme yaparsınız.

İşletmenize birkaç kilometre mesafedeki potansiyel müşterilere ulaşın ya da reklamlarınızı tüm bölgelerde veya ülkelerde yayınlayın. Google Ads ile seçim sizin.

Bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlarda kullanıcıların Google’a yazdığı kelimeler anahtar kelimelerinizle eşleşirse reklamınız arama sonuçlarının üstünde görünebilir.
Yalnızca kullanıcılar web sitenize gitmek veya işletmenizi telefonla aramak için reklamı tıkladığında ödeme yaparsınız. Her gün milyonlarca arama yapılan Google’da, müşterilerinizin markanızı fark etmesini, sunduğunuz ürün veya hizmetleri değerlendirmesini ve işlem yapmasını sağlayabilirsiniz.

Reklamlarınız yayınlanmaya başladıktan sonra performanslarını görmek için raporlar alabilir ve dilediğiniz zaman ayarlamalar yapabilirsiniz. Ayrıca hangi reklamların daha iyi performans gösterdiğini görmek için farklı reklamlar oluşturabilirsiniz.

Görüntülü Reklamlar
Google Ads görüntülü reklamları iki milyondan fazla web sitesinde ve 650.000’den fazla uygulamada yayınlanır. Böylece reklamınız kitlenizin olduğu yerde gösterilebilir.

Peki Reklamlarınız nerede gösterilir?

Reklam yayınlamak için birden fazla yöntem vardır.

Metin
Google Arama’daki reklamlar gibi görüntülü reklamlar da bir başlık, iki metin satırı ve bir URL içerir.

Gmail
Gmail’de, kullanıcıların gelen kutularında genişletebileceği, kaydedebileceği ve yönlendirebileceği özel reklamlar gösterin.

Banner
Resimler veya rich media ile bu reklamlar, özelleştirilmiş düzenleri, etkileşimli öğeleri, animasyonları ve daha fazlasını eklemenize olanak tanır.

Uygulama
Belirli mobil uygulama kategorilerini hedefleyen bir kampanya oluşturun veya hâlihazırda yayınlamakta olduğunuz uygulama içi reklamların performansını izleyin.

Google Görüntülü Reklam Ağı, milyonlarca web sitesi, haber sayfası, blog ve Gmail ile YouTube gibi Google web siteleriyle tüm dünyada İnternet kullanıcılarının %90’ına ulaşır. Özel hedefleme seçenekleri, anahtar kelimeler, demografi ve yeniden pazarlama ile müşterilerinizi markanızı fark etmeye, sunduğunuz ürün veya hizmetleri değerlendirmeye ve işlem yapmaya teşvik edebilirsiniz.

yapbiweb sakarya web tasarım reklamlarınızın sonuçlarını ölçerek ve hangi kitlelerin etkileşime en açık olduğunu buluyor ve size raporluyoruz. Hedefiniz ister satışları artırmak isterse daha fazla telefon araması almak olsun, Google Ads ile kampanya performansınızı ölçüyor ve en uygun tanıtım çözümlerini sizin yerinize yönetiyoruz. Böylece siz sadece işinize odaklanırken gerisini yapbiweb sakarya web tasarım hallediyor.

Video Reklamlar
Video reklamlar yalnızca istediğiniz kullanıcılara gösterilir ve sadece reklam izlendiğinde ödeme yaparsınız. Başka bir deyişle, işletmenizle ilgilenmeyen kullanıcılara reklam göstererek paranızı boşa harcamazsınız.

YouTube, 18-49 yaş aralığındaki kullanıcılara ulaşma konusunda ABD’deki tüm TV kanallarından daha başarılıdır. Bir milyardan fazla kullanıcının bulunduğu YouTube’da istediğiniz kitleyi yaşa, cinsiyete, konuma, ilgi alanlarına ve diğer özelliklere göre seçebilirsiniz. Ayrıca yalnızca kullanıcılar reklamınızla etkileşimde bulunduğunda ödeme yaparsınız. Kullanıcılar reklamınızı 30 saniyeden kısa sürede veya sona ermeden atlarsa hiç para ödemezsiniz.

Videonuz yok mu? Sorun yok.
yapbiweb sakarya web tasarım sizin için profesyonel ekibi ile google reklam için kısa sürede profesyonel bir video oluşturur.

VİDEO REKLAM OLUŞTURUN
Reklam vermeye hazır mısınız?
İşte harika bir haber; videonuz varsa vakit kaybetmeden bugün YouTube’da yayınlayabilirsiniz. yapbiweb sakarya web tasarım video reklamlarınızı hızlı ve etkili bir şekilde yönetir. Örneğin yapbiweb sakarya web tasarım Sakarya reklam ajansı olarak geldiniz. yapbiweb sakarya web tasarım Sakarya’da satış yaptığınız müşterilerinize özel lokasyonda kampanyanızı konumlar ve reklamlarınızın yayın süreçlerini planlar.

Size yardım etmeye hazırız.
Günde sadece15 TL harcayın, hesabınızı oluştururken e24 reklam ajansı uzmanlarından yardım alın.

Uygulama Reklamları
Uygulama reklamlarıyla, Google’da iOS veya Android kullanıcılarına kolayca tanıtabilirsiniz.

Kampanyanızın potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için, Google, hesabınızdaki her reklamı test eder ve en iyi performansı gösteren tasarımların tanıtımını yapar. Ayrıca, bulmak istediğiniz kullanıcı türlerine göre optimizasyon yaparız. Örneğin, uygulamanız çok seviyeli bir oyunsa, kullanıcıların oynamış olduğu diğer oyunları da dikkate alırız ve 5. veya daha yüksek bir seviyeye erişme olasılığı yüksek olan kullanıcıları hedefleriz.


yapbiweb nedir
Yapbiweb kurumsal ve profesyonel web sitesi tasarım platformudur. Yapbiweb web sitesi tasarım ajansı olarak Sakarya’da faaliyet göstermektedir. Sakarya e24 reklam ajansı bünyesinde bulunan yapbiweb birçok kurumsal firmaya hizmet vermiş ve vermeye devam etmektedir. 2017 yılında Sakarya’da web sitesi tasarım ve reklam ajansı olarak e24 iletişim ve tasarım ajansı bünyesinde kurulmuştur. Yapbiweb web sitesi tasarımı konusunda profesyonel bir ekibe sahiptir. Yapbiweb bünyesinde ve kurumsal işbirliği sağladığı kuruluşlarla birlikte profesyonel web siteleri tasarlar.
Yapbiweb web sitesi tasarım ajansı hangi hizmetleri vermektedir?

Kurumsal web sitesi: İşinize özel profesyonel bir web sitesi ile güvenilirlik kazanmaya ve müşterilerinize dijital platformlarda hizmet vermek artık çağın bir ihtiyacı. Tek sayfadan başlayan site paketleri ile size de bir web sitesi yapalım
E Ticaret Sitesi: Fiziki sınırları olmayan bir işletme düşünün. E Ticaret siteniz ile satışlarınızı dünyaya açın. Woocommerce, Opencart, Joomla, Magento altyapısı ile hazır pos entegrasyonlu E Ticaret siteleri ile kısa sürede kazancınızı katlayacaksınız.

Haber Sitesi: Yapbiweb web sitesi tasarım ajansı ile harika tasarıma sahip, Google seo dostu işlevsel haber sitelerini, partner kuruluşlarımız ile birlikte hazırlıyoruz. 100’lerce haber sitesini başarı ile teslim eden haber sitesi tasarımı konusunda uzmanlaşmış kuruluşlarla çalışıyoruz.

Web Sitesi Yönetimi: Web Sitesi Yönetimi Günlük koşturmanız ve iş stresiniz içerisinde web sitenizin dinamik işleyişine vakit ayıramıyorsanız, yapbiweb’te size göre çözümler var. Sürekli güncellenen müşteri takip odaklı web sitelerinizi yönetiyor, size sadece işinize odaklanmak için fırsat sunuyoruz.

Google Reklamlar: Google Adsense ve Admob, Facebook, İnstagram, Twitter reklamları ile işletmenizin hedef kitlesine uygun yayınlar yapalım. Dijital dünyada sesinizi duyurun, markanız büyüsün.